+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Krožek ročnih del »NITKA« pri društvu upokojencev Velike Lašče

Krožek ročnih del »NITKA« pri društvu upokojencev Velike Lašče

Za 15-letno delovanje.

Krožek ročnih del »Nitka«, ki deluje pri Društvu upokojencev Velike Lašče, deluje že 15 let.
Želja po sodelovanju, razvijanju in učenju ročnih spretnosti ter ustvarjanju čudovitih izdelkov jih je pripeljala do oblikovanja krožka, kjer ni tekmovalnosti, pač pa le ocenjevanje, svetovanje in predvsem priložnost za prijetno druženje. Združuje jih torej ljubezen do ročnih del, ki so jo prejele od svojih mater, babic, prababic… Njihov namen je ohranjanje te ljudske umetnosti. Z veseljem in vso skrbnostjo tako vsako leto ob občinskem prazniku pripravijo v svojih prostorih razstavo ročnih del, ki so resnično vredni občudovanja. Prav tako večkrat sodelujejo tudi s šolo, kjer mlajšim generacijam ob različnih priložnostih pokažejo in posredujejo svoje znanje. Po nekaj letih obstoja krožka so si nadele ime »Nitka«, saj je nit pri njihovem delu nepogrešljiva, tako pri vezenju, kvačkanju kot pri pletenju. V prenesenem pomenu pa nit prijateljstva združuje ljudi, in tako tudi njihov skupni ustvarjalni čas namenjajo tkanju in ohranjanju prijateljskih vezi.