+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Kulturno umetniško društvo Rob

Kulturno umetniško društvo Rob

Za delo na področju gledališke dejavnosti.
Priznanje Občine Velike Lašče je bilo podeljeno 7. junija  2008.

Kulturno umetniško društvo Rob je v današnjem kulturnem življenju naše občine svojevrsten fenomen. Mladi zanesenjaki ohranjajo in razvijajo dolgoletno tradicijo igralstva v Robarskem koncu. Ne iščejo novih kulturnih smeri, ne terjajo vrhunskih ocen, ne sramujejo se svojih korenin, preprosto uživajo v igralskem udejstvovanju. Ne ozirajo se na sodobne trende, Preprosto polnijo dvorane in razveseljujejo ljudi s pristnim humorjem. In vsaka predstava prinese mnogo odrekanj, naporov, očitkov…, a tudi veselja in zadovoljstva. Preko trideset let vsako leto oder Doma krajanov Rob gosti novo premiero. In vsaka premiera je novo zadovoljstvo tako za vse gledalce, kot tudi za vse, ki so sodelovali pri postavitvi le te.
Kulturno umetniško društvo Rob poleg gledaliških predstav vsako leto organizira prireditev ob dnevu žena in materinskem dnevu, že tretje leto pa kot gostitelj z občino sodeluje pri organizaciji poletnega festivala.