+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Moški pevski zbor KUD Primož Trubar

Moški pevski zbor KUD Primož Trubar

Za dolgoletno delovanje na kulturnem področju.
Zlata plaketa je bila podeljena 15. junija 2002.

Začetki moškega pevskega zbora segajo v leto 1949, ko je osem mladih fantov začelo s pevskimi vajami, prvi nastop pa so imeli leta 1950. Najprej je oktet prepeval le v cerkvi, leta 1952 pa je prvič, tedaj že v okviru KUD Primož Trubar, samostojno nastopil tudi v velikolaški dvorani. Ves čas njegovega delovanja je v zboru prepevalo kar 57 pevcev, danes pa zbor šteje 19 članov, dva med njimi pa pojeta v zboru vse od začetka. V minulih petdesetih letih v našem kraju skoraj ni bilo pomembnejšega kulturnega dogodka, pri katerem ne bi sodeloval moški zbor. Posebej so ostali v spominu nekateri njegovi nastopi ob obletnicah naših rojakov, velikanov slovenske besede ter ob novih in zlatih mašah. V desetletjih njegovega delovanja se je večkrat zgodilo, da je bil v Laščah zbor edinka skupina, ki je delovala na kulturnem področju. K sodelovanju je uspela pritegniti tudi druge, od uveljavljenih prvakov slovenske Drame, do mladih, ki so poskušali prve korake na glasbenem področju. Moški pevski zbor KUD Primož Trubar Velike Lašče sodeluje od vsega začetka na pevskem taboru v Šentvidu pri Stični, večkrat pa je nastopil tudi v tujini, zlasti na srečanju v Dragi v Italiji in na Avstrijskem Koroškem, Občino Velike Lašče pa je predstavljal tudi v Švici. Več kot petdeset let nepretrganega delovanja na področju ljubiteljske kulture pa je prav gotovo že samo po sebi vredno najširše pozornosti in priznanja.