+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Nogometna ekipa osnovne šole Primoža Trubarja Velike Lašče

Nogometna ekipa osnovne šole Primoža Trubarja Velike Lašče

Za naslov državnih prvakov v nogometu.

Pohvala župana je bila podeljena 8. junija 2012.

Osmim učencem naše šole je v letošnjem letu uspel neverjeten podvig – postali so državni osnovnošolski prvaki in nogometno male Velike Lašče še dodatno umestili na nogometni zemljevid Slovenije. In kaj to ekipo osmih fantov po mnenju vodja ekipe, Bojana Novaka, ki je z njimi prepotoval Slovenijo od Metlike do Tolmina, dela tako posebno, da ji je uspel skoraj neponovljiv uspeh? Tehnika? Taktika? Kaj drugega? Potrebno je pošteno priznati, da ne v tehničnem, ne v taktičnem smislu ti učenci niso boljši od večine svojih nasprotnikov. Posebej v finalu so delovale ostale ekipe nekako bolj kompletne, močnejše, hitrejše. Imele so tudi širši izbor igralcev. A ta mala ekipa ima nekaj, česar se ne da izmeriti. Ima neustavljivo željo po uspehu, ima tako močne prijateljske vezi, da jih nasprotniki ne uspejo razrahljati. Ti učenci si na igrišču pomagajo, drug drugemu ščitijo hrbet – ne zato, ker jim trenerji govorijo, da se to mora. Ne, to imajo že v svojih genih, to delajo zato, ker dihajo skupaj, ker so prijatelji in si pomagajo. Nogomet in šport imajo tako radi, da so se pripravljeni od prvega dotika žoge maksimalno žrtvovati za ekipo. Tisti, ki ste jih videli na delu, veste, da se Nejc ne ustraši iti proti nasprotniku tudi z glavo naprej, veste, da Kristjan ne ve, kaj pomeni pustiti nasprotnika h golu, da Gal ne ve, kako ti lahko napeti trenutki in živci zvežejo noge, da Alen tudi na najtežji tekmi uspe izvesti nekaj nepričakovanega in neponovljivega, da Luka in Žiga lahko kadarkoli vstopita na igrišče in naredita tisto, kar morata, da mlajši Nejc tako dobro bere igro, da deluje kot izkušeni steber obrambe, in da najmlajši, Jakob, uspešno srka znanje in kadar je možno, pokaže svoj talent. To je preprosto najboljša osnovnošolska ekipa v Sloveniji.