+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » PGD Velike Lašče

PGD Velike Lašče

Za 110 let uspešnega dela pri zagotavljanju požarne varnosti v naših krajih.
Priznanje Občine Velike Lašče je bilo podeljeno 9. junija 2006.

Prostovoljno gasilsko društvo Velike Lašče v letošnjem letu praznuje 110. obletnico ustanovitve. V dolgi zgodovini svojega delovanja je društvo neizbrisno zaznamovalo utrip naših krajev, vse od ustanovitve pa do danes. Iz skromnih začetkov se je razvilo v uspešno in dobro organizirano društvo. Z izgradnjo novega gasilskega doma konec osemdesetih let prejšnjega stoletja je društvo dobilo nov zagon. Po letu 1994 je PGD Velike Lašče postalo osrednje društvo naše občine. S tem je prevzelo največji del odgovornosti za požarno varnost celotnega področja naše občine. Društvo nenehno skrbi za posodabljanje opreme, ki je danes nujno potrebna za visoko stopnjo pripravljenosti na morebitno posredovanje predvsem v požarih pa tudi ob drugih nesrečah. Še bolj pomembna je nenehna skrb za obnavljanje in nenehno izobraževanje članstva. S popularizacijo gasilstva med mladimi društvo nenehno skrbi za to, da je mladina vedno zastopana pri delovanju društva, kar je v današnjih časih zelo pomembno. Poleg vseh dejavnosti, povezanih z gasilstvom (vaje, tekmovanja, intervencije,…) se društvo dejavno vključuje tudi v družbeno življenje naše občine. Težko si predstavljamo kakšno večjo prireditev v Velikih Laščah brez laških gasilcev v takšni ali drugačni vlogi. 
Gasilce krasi zavzetost za pomoč bližnjemu v nesreči. Ob visokem jubileju ter za uspešno in požrtvovalno delo pri zagotavljanju požarne varnosti v naši občini, naj zato občinsko priznanje Občine Velike Lašče krasi steno gasilskega doma Prostovoljnega gasilskega društva Velike Lašče.