+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Praznična Trubarjeva domačija

Praznična Trubarjeva domačija

 

Trubarjeva domačija | Naprej praznični posterPRAZNIČNA TRUBARJEVA DOMAČIJA – Obujamo spomine na pomembna praznovanja v Velikih Laščah in na Trubarjevi domačiji

Od ponedeljka, 7. do nedelje, 13. 12. 2020

Velika praznovanja v Velikih Laščah so od nekdaj povezana z našimi velikimi književniki, s Primožem Trubarjem na čelu. Preko vsakodnevnih objav boste spoznali zanimivosti praznovanj vse od leta 1889, ko je bil v Velikih Laščah postavljen Levstikov spomenik.

Wvirtualna.trubarjeva-domacija.si in Facebook @TrubarjevaDomacijaRasica

SPREHOD PO TEMKOVI ŽAGI Z ANDREJEM PERHAJEM

Petek, 11. 12. 2020, ob 19. uri

Na Trubarjevi domačiji povezavo s tehniško dediščino predstavljajo programi, ki dopolnjujejo razlago o Trubarju s tehničnimi vsebinami – z delovanjem mlina in žage. Za boljšo predstavitev je žaga opremljena z ‘žagarsko’ zbirko oziroma z maketami žag, ki prikazujejo njihov tehnični razvoj. Na žagi je urejena pečnica z zbirko žagarskega orodja. Z Andrejem Perhajem se boste virtualno sprehodili po Temkovi žagi in izvedeli marsikatero zanimivost o njeni žagarski zbirki in o razvoju žag skozi zgodovino.

Wvirtualna.trubarjeva-domacija.si in Facebook @TrubarjevaDomacijaRasica

PDF: Skupen končni program po Sloveniji

#naprejvpreteklost
#trubarjevadomacija
#skupnostmuzejevslovenije
#praznicnimuzej

 

Lepo vabljeni!