Občina velike Lašče | Občina

Za izjemen prispevek na področju kulture in vzgoje.
Častno občanstvo je bilo podeljeno 10. junija 2000.

Gospa Marija Perhaj, izvrstna učiteljica slovenskega jezika v velikolaški osnovni šoli, svojih sposobnosti in znanja ni posredovala le svojim učencem, ampak je vsa leta aktivno sodelovala pri različnih dejavnostih Kulturno umetniškega društva Primož Trubar. Na odmevnih klubskih večerih ob koncu petdesetih in v začetku šestdesetih let je k sodelovanju pritegnila pomembne slovenske umetnike in strokovnjake, ves čas sodeluje pri gledaliških predstavah KUD Primož Trubar, včasih kot igralka, skoraj brez izjeme pa kot dramaturginja in lektorica. Da so proslave ob različnih priložnostih presegle krajevne okvire in ponesle dober glas tudi izven občinskih meja, gre prav gotovo v prvi vrsti zahvala Mariji Perhaj. Omeniti je potrebno tudi njeno strokovno vodenje obiskovalcev po spominskih sobah in podajanje svojega znanja o naših "velikih" rojakih.
Marija Perhaj se s svojo poezijo pridružuje vrsti velikolaških literarnih ustvarjalcev.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih