Občina velike Lašče | Občina

Za človekoljubno delo na področju krvodajalstva.
Pohvala župana je bila podeljena 6. junija 2009.

Marko Kožar je eden najzaslužnejših krvodajalcev v Sloveniji, saj daruje kri že od leta 1962. V teh letih je enega najbolj humanih in solidarnih dejanj človeka za sočloveka opravil kar 427-krat.
Naša dejanja, ki jih ne motivirajo ozki sebični interesi, temveč naše zanimanje za druge, pravzaprav koristijo nam samim. In ne samo to. Osmislijo naše življenje. Ko mislimo na druge, nas manj skrbi zase. Če nas je manj strah zase, nam je življenje lažje. Največ kar lahko storimo za sočloveka pa je, da mu damo kri.
Marko Kožar s svojim humanim dejanjem ni le samo vse pohvale vreden vzor, ampak že vrsto let tudi vzpodbuja prijatelje, znance, občane in mlade potencialne darovalce krvi, da se lažje odločijo za darovanje krvi.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih