Občina velike Lašče | Občina

Za naslov državnih prvakov v nogometu.

Pohvala župana je bila podeljena 8. junija 2012.

Osmim učencem naše šole je v letošnjem letu uspel neverjeten podvig – postali so državni osnovnošolski prvaki in nogometno male Velike Lašče še dodatno umestili na nogometni zemljevid Slovenije. In kaj to ekipo osmih fantov po mnenju vodja ekipe, Bojana Novaka, ki je z njimi prepotoval Slovenijo od Metlike do Tolmina, dela tako posebno, da ji je uspel skoraj neponovljiv uspeh? Tehnika? Taktika? Kaj drugega? Potrebno je pošteno priznati, da ne v tehničnem, ne v taktičnem smislu ti učenci niso boljši od večine svojih nasprotnikov. Posebej v finalu so delovale ostale ekipe nekako bolj kompletne, močnejše, hitrejše. Imele so tudi širši izbor igralcev. A ta mala ekipa ima nekaj, česar se ne da izmeriti. Ima neustavljivo željo po uspehu, ima tako močne prijateljske vezi, da jih nasprotniki ne uspejo razrahljati. Ti učenci si na igrišču pomagajo, drug drugemu ščitijo hrbet – ne zato, ker jim trenerji govorijo, da se to mora. Ne, to imajo že v svojih genih, to delajo zato, ker dihajo skupaj, ker so prijatelji in si pomagajo. Nogomet in šport imajo tako radi, da so se pripravljeni od prvega dotika žoge maksimalno žrtvovati za ekipo. Tisti, ki ste jih videli na delu, veste, da se Nejc ne ustraši iti proti nasprotniku tudi z glavo naprej, veste, da Kristjan ne ve, kaj pomeni pustiti nasprotnika h golu, da Gal ne ve, kako ti lahko napeti trenutki in živci zvežejo noge, da Alen tudi na najtežji tekmi uspe izvesti nekaj nepričakovanega in neponovljivega, da Luka in Žiga lahko kadarkoli vstopita na igrišče in naredita tisto, kar morata, da mlajši Nejc tako dobro bere igro, da deluje kot izkušeni steber obrambe, in da najmlajši, Jakob, uspešno srka znanje in kadar je možno, pokaže svoj talent. To je preprosto najboljša osnovnošolska ekipa v Sloveniji.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih