Občina velike Lašče | Občina

Za 15-letno delovanje.

Krožek ročnih del »Nitka«, ki deluje pri Društvu upokojencev Velike Lašče, deluje že 15 let.
Želja po sodelovanju, razvijanju in učenju ročnih spretnosti ter ustvarjanju čudovitih izdelkov jih je pripeljala do oblikovanja krožka, kjer ni tekmovalnosti, pač pa le ocenjevanje, svetovanje in predvsem priložnost za prijetno druženje. Združuje jih torej ljubezen do ročnih del, ki so jo prejele od svojih mater, babic, prababic... Njihov namen je ohranjanje te ljudske umetnosti. Z veseljem in vso skrbnostjo tako vsako leto ob občinskem prazniku pripravijo v svojih prostorih razstavo ročnih del, ki so resnično vredni občudovanja. Prav tako večkrat sodelujejo tudi s šolo, kjer mlajšim generacijam ob različnih priložnostih pokažejo in posredujejo svoje znanje. Po nekaj letih obstoja krožka so si nadele ime »Nitka«, saj je nit pri njihovem delu nepogrešljiva, tako pri vezenju, kvačkanju kot pri pletenju. V prenesenem pomenu pa nit prijateljstva združuje ljudi, in tako tudi njihov skupni ustvarjalni čas namenjajo tkanju in ohranjanju prijateljskih vezi.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih