Občina velike Lašče | Občina

Pohvalo župana prejme Franc Pečnik za ob 20-letnici revije občinskih pevskih zborov.

Pohvala župana je bila podeljena na prireditvi ob 20. reviji občinskih pevskih zborov 9. junija 2016.


Obrazložitev ob podelitvi:

Franc Pečnik z Gradeža je za izjemne dosežke na področju kulture že leta 201 2 prejel priznanje Občine Velike Lašče. V letih, ki so sledila, ni nazadoval, ampak sledil še višjim ciljem ter z odločnostjo nadaljeval ohranjanje običajev in slovenske identitete. Kot vodilna sila KUD-a Marij Kogoj sodeluje pri vseh tradicionalnih prireditvah. Te so: prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku; 8. marec – mednarodni praznik žena in 25. marec – materinski dan, tradicionalna revija pevskih zborov Občine Velike Lašče; vsakoletno srečanje harmonikarjev – »Turjaški harmonikar«, obletnica rojstva skladatelja Marija Kogoja in tradicionalni pohod ''po Kogojevi poti' ter tradicionalni božično-novoletni koncert dobrepoljske godbe na Turjaku. Letos je g. Pečnik prejel pohvalo župana ob 20–letnici revije občinskih pevskih zborov, ki je že tradicionalno vsako leto organizirana v začetku meseca junija – cim bližje datumu rojstva Primoža Trubarja. Na reviji se predstavljajo pevski zbori iz domače in sosednjih občin pa tudi prijateljski zbori. G. Pečnik s svojim navdušenjem krepi in povezuje vezi med občani in drugimi ljubitelji kulture.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih