Občina velike Lašče | Občina

Pohvalo župana prejme Konjerejsko društvo Velike Lašče za 20–letno uspešno delovanje.

Pohvala župana je bila podeljena na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku 10. junija 2016.


Obrazložitev ob podelitvi:

Konjerejsko društvo Velike Lašče v letošnjem letu praznuje 20–letnico delovanja. Ustanovljeno je bilo z namenom povezati rejce konj za skupno nastopanje, izobraževanje in promocijo reje, ki ima danes povsem drugačen namen kot v preteklosti. Društvo združuje več kot 50 rejcev konj z območja Občine Velike Lašče, ki redijo hladnokrvne in toplokrvne konje različnih pasem. Od ustanovitve do leta 2008 je društvo vodil predsednik Franc Kraljic, v letu 2008 pa je vodenje društva prevzel Franc Zabukovec. Člani vsako leto organizirajo blagoslovitev konj na Štefanji dan, med letom pa več enodnevnih in dvodnevnih skupnih jež ter strokovne ekskurzije po Sloveniji in v tujino. Že deveto leto zapored organizirajo Konjerejski dan v Velikih Laščah, kjer se obiskovalcem predstavijo s povorko konjskih vpreg in jahačev, spretnostnim jahanjem, z različnimi igrami in razstavo zbirke starih voz in konjeniške opreme. Mladi člani društva so v lanskem letu prvič pripravili Dan Ognjenih Mustangov v Rutah, prireditev v stilu vesternov, kjer so se tekmovalci pomerili v različnih spretnostnih tekmah s konji. Člani Konjerejskega društva Velike Lašče že vse od ustanovitve sodelujejo pri najrazličnejših prireditvah v občini. Kot člani folklorne skupine nastopajo skupaj s članicami Društva podeželskih žena, kot konjeniki so sodelovali pri uprizoritvi Krvavske legende v Krvavi Peci, kot Turki na grajskem dnevu na Turjaku, s kočijami pri porokah na gradu Turjak, redno pa pri izvedbi naravoslovnih dni sodelujejo tudi z osnovno šolo.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih