Občina velike Lašče | Občina

Pohvalo župana prejme KLARA PERHAJ za izjemne uspehe v Osnovni šoli Primoža Trubarja Velike Lašče. 


Pohvala župana je bila podeljena na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku 9. junija 2017.

Obrazložitev ob podelitvi:

Klara Perhaj je učenka z veliko začetnico. Njen izostreni čut za pravičnost in njena resnicoljubnost sta nas v teh skupnih letih, v katerih je na naši šoli z navdušenjem in zvedavostjo krenila na pota učenosti, malodane osupnila. Ko je bilo treba pomagati sošolcem, postoriti kaj v učilnici, zavzeti stališče glede kakšne pomembne šolske stvari, vedno je bilo že kar samoumevno, da bo to najbolje opravila ona. In res je bilo tako. Našo šolo je častno zastopala na številnih tekmovanjih z več področij in dosegala izjemne rezultate. Pa ne bomo trdili, da je za svoja leta preveč resna ali kaj takega. Ne, saj je v primernih trenutkih znala zaznati veselje in hudomušnost ter se prav prisrčno tudi odzvati. Njen smeh je nalezljiv in te napolni z optimizmom. Klara ima izjemen posluh za glasbo, kateri se posveča z igranjem na flavto in tudi pisanjem besedil. Kot za šalo je v sodelovanju z dvema učenkama osmega razreda napisala himno naše šole in sama še himno generacije. Obe besedili je tudi uglasbila. Vselej se bomo spominjali tudi njene skromnosti, s katero je pokazala, da je res izjemna osebnost.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih