Občina velike Lašče | Občina

Pohvalo župana prejmejo SKAVTI – STEG ŠKOCJAN za večletno delovanje na področju dela z mladimi v občini. 


Prve skavtske obljube so bile 22. oktobra leta 2001 v Škocjanu, ko je obljubo dalo 12 skavtov. V pomoč pri obljubah so sodelovali skavti iz bližnje okolice, nato je prva skupnost voditeljev stega Škocjan Turjak 1 začela orati ledino. Skupnost voditeljev (SKVO) šteje 9 voditeljev. V stegu je okoli 60 skavtov in skavtinj iz štirih občin. Srečanja obiskujejo otroci in mladostniki stari med 9 in 19 let. Redno se udeležujejo skavtskih dogodkov kot so Jakec, taborov skupin, tedenskih srečanj, izobraževanj in skavtskih dogodkov na državni ravni. Vsako leto raznašajo Luč miru iz Betlehema, sodelujejo v dobrodelnih akcijah in tudi pridno pobirajo star papir. Ob koncu skavtskega leta imajo slovesne obljube, s katerimi novinci postanejo polnopravni člani. Prepoznamo jih po rutkah modre, zelene in rumene barve. Modra predstavlja modrost (modreci v naši okolici), zelena naravo, rumena pa povezuje modro in zeleno v celoto.

Občina Velike Lašče | Skavti priznanje 2018

Miha Šavli je prevzel županovo pohvalo za STEG ŠKOCJAN.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih