Občina velike Lašče | Občina

Za večletno uspešno delovanje na področju športa
Pohvala župana je bila podeljena 6. junija 2014

Klub malega nogometa Velike Lašče je bil ustanovljen leta 2009. Takrat je dozorela ideja, da bi se velikolaški klub prijavil v 2. Slovensko futsal ligo. V sezonah od 2009 do 2013 je klub nastopal v 2. Slovenski futsal ligi in se uvrščal v sredino lestvice. V sezoni 2012/2013 je prvič nastopal tudi v četrtfinalu Slovenskega pokala v futsalu. V pretekli tekmovalni sezoni 2013/2014 so se povabilu na tekmovanje v 1. Slovenski futsal ligi navdušenjem odzvali, a kljub dobrim predstavam jim je zmanjkalo nekaj športne sreče, da bi ostali v elitni druščini. Tako bodo v prihajajoči tekmovalni sezoni ponovno nastopali v 2. Slovenski futsal ligi. Klub je nastopil tudi na nekaj turnirjih po Sloveniji in lansko leto konec junija med 42-imi ekipami osvojil odlično 5. mesto.

KMN Velike Lašče v zadnjih sezonah v državnem prvenstvu nastopa tudi z mlajšimi selekcijami U-21 in U-18. Največja uspeha kluba pri delu z mlajšimi selekcijami sta bila dosežena v sezonah 2010/2011 in 2011/2012. Pod vodstvom Srečka Rajšla in Primoža Škulja je ekipa U-13 osvojila odlično 2. mesto, ekipa U-15 pa 3. mesto.

KMN Velike Lašče v zadnjih dveh letih tudi organizira Občinsko ligo v malem nogometu in Zimsko ligo v futsalu Velike Lašče. V letošnji tekmovalni sezoni nastopa 11 občinskih ekip za katere igra več kot 120 igralcev iz naše občine, skupaj z igralci izven naše občine pa v ligi nastopa več kot 140 igralcev.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih