Občina velike Lašče | Občina

Za delo na pastoralnem področju in za prizadevanja pri obnovi sakralnih spomenikov.
Priznanje Občine Velike Lašče je bilo podeljeno 10. junija 2000.

Gospod Vinko Šega, prelat, župnik v župniji Rob, je odločen, pokončen človek, ki je znal in zmogel ljudi povezovati v medsebojnem spoštovanju in priznavanju različnosti. Vedno si je prizadeval za tak način življenja, ki je v korist vsakemu posamezniku in skupnosti, obenem pa v slavo in čast Bogu. Tudi temno obdobje, ki ga je preživel od leta 1952 do 1956, ni vplivalo na njegovo pokončno držo, na njegovo življenjsko moč in vedrino.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih