Občina velike Lašče | Občina

Za uspešno delo v gostinstvu in promocijo Velikih Lašč.

Gostilna PRI KUKLJU je v kronikah prvič omenjena že leta 1778. Vse do danes ohranja izročila kraja s svojim kulturno bogatim ambientom in bogato izbiro domačih jedi, pa tudi jedmi iz mednarodne in dalmatinske kuhinje. V gostilni z veseljem sprejmejo vsakega gosta, med katerimi vse pogosteje prav zaradi gostilne v naše kraje zahajajo znani poslovneži, kulturniki diplomanti in politiki. Pred nekaj leti je po uspešnem vodenju gostilne Vanje in Petra Damjanića gostilno prevzela njuna hči Margareta, ki pa je v prostorih poleg gostilne dejavnost razširila še v slaščičarno za dobrote iz kuhinje in pekarne. Kukljevi torej znajo povezati tradicijo gostilne in kraja ter prisluhniti novostim, kar je poslanstvo današnje gostilne. Pri njih se srečujeta kulturni in gastronomski užitek. S svojimi jedmi ob bogati izbiri vin z vseh koncev Slovenije, s katerimi preko tematskih jedilnikov sledijo praznikom, običajem in kulturni tradiciji, zadovoljijo še tako zahtevnega gosta. Gostilna je prejela že številna priznanja in nagrade, med zadnjimi je tudi ponosna lastnica nove blagovne znamke Gostilna Slovenije. Vse to prav gotovo daje potrditev in zagon mladi in uspešni ekipi gostilne, za kar si zasluži tudi priznanje Občine Velike Lašče.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih