Občina velike Lašče | Občina

Za izjemne dosežke na področju kulture.

Franci Pečnik iz Gradeža, za prijatelje Ac se je rodil 10. 2. 1954. Po težki bolezni leta 1986, zaradi katere ima še danes težave, se je z vsem srcem posvetil lokalnemu kulturno-umetniškemu društvu Marij Kogoj iz Turjaka. Pri svojem delu je požrtvovalno delaven in daleč od tega, da bi pri tem iskal materialne koristi. Njegovo zadovoljstvo pri vodenju KUD-a je le to, da bogati svojo dušo, druge koristi njegovega družbenega dela pa pritičejo našemu narodu – Slovencem in domovini, na katero je ponosen in jo pomaga ohranjati s pomočjo kulture. Glavni cilj in skrb mu je, da se vse prireditve (večina jih je tekom let postala tradicionalnih) izpeljejo, pri tem pa kot gonilna sila KUD-a pazi na več ''dejavnikov'', ki morajo biti prisotni, da ima prireditev oz. njena organizacija in obisk le-te pravi učinek pri ohranjanju tradicije. G. Pečnik je zelo povezovalen, razume se tako z mladimi in starejšimi, izobraženimi in preprostimi ljudmi, je zelo samozavesten in ne pusti bolezni, da bi ga ovirala pri uspešnem delu. Franci Pečnik si resnično zasluži priznanje za dolgoletno, 25-letno delo v KUD-u Marij Kogoj, s katerim pomaga pri ohranjanju običajev in slovenske identitete.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih