Občina velike Lašče | Občina

V skladu z občinskim odlokom o priznanjih in nagradah je Občinski svet Občine Velike Lašče na 22. redni seji, dne 17. aprila 2018, sprejel sklep:

Priznanje Občine Velike Lašče na predlog občinskih odborov SDS, SLS in NSi Velike Lašče prejme PLANINSKO DRUŠTVO VELIKE LAŠČE za 40 letno delovanje društva.


Planinsko društvo je bilo ustanovljeno leta 1978 in združuje okoli 100 članov. Ljubiteljem pohodništva skozi celo leto ponujajo pester izbor pohodov (več kot 20 pohodov) po Sloveniji in tujini. V programu pohodov lahko pohodniki izbirajo različne destinacije in zahtevnosti, saj so ture prilagojene različnim fizičnim sposobnostim in predznanju pohodnikov.

Planinsko društvo Velike Lašče tudi redno izobražuje domače vodnike Planinske zveze Slovenije. Pod njihovim vodstvom ter pod vodstvom društvenih vodnikov lahko občani varno in pravilno spoznavajo gore. Markacijski odsek opravlja zahtevno delo, saj ureja 6 planinskih poti, kar je skupno 80 kilometrov.

Vsako leto organizirajo štiri tradicionalne pohode: Božični pohod z lučkami, Novoletni pohod, Velikonočni pohod ter morda njihov najbolj pomemben dogodek, ki zahteva mesece priprav: pohod po Velikolaški kulturni poti. Ta poteka v sklopu občinskega praznika in je namenjen vsem ljubiteljem pohodništva in kulture, saj vodi mimo rojstnih krajev Frana Levstika, Josipa Stritarja in Primoža Trubarja ter štirih cerkva. Udeleženci prihajajo iz cele Slovenije in na ta način Planinsko društvo pomembno prispeva k poznavanju občinske kulturne dediščine po celi državi.

Za dolgoletno in uspešno delovanje Planinsko društvo Velike Lašče prejme priznanje Občine Velike Lašče.

Občina Velike Lašče | Priznanje PD Velike Lašče 2018

Predsednik Planinskega društva Velike Lašče, Jure Deterding ob prejemu priznanja

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih