Potrdilo o namenski rabi nam pove kakšna je namenska raba zemljišča, ki je natančno določena s prostorskimi akti. Izda se za potrebe izvajanja vseh vrst pravnih poslov in prometa z nepremičninami ter urejanje zemljiškoknjižnih zadev (npr. nakup, prodajo, cenitev, dedovanje nepremičnin). Čeprav pridobitev potrdila o namenski rabi zemljišča ni več obvezna v nobenem postopku (podatke za potrebe postopka organ dolžan pridobiti sam), predstavlja pomemben vir informacij za lastnike zemljišč oziroma za investitorje o namenski rabi zemljišča ter prostorskih ukrepih po predpisih s področja urejanja prostora.

Digitalni čistopisi odlokov so skupaj s kartami prostorskih dokumentov Občine Velike Lašče dosegljivi v sistemu PISO preko internetnega naslova www.geoprostor.net.

Lastništvo zemljišč ni pogoj za oddajo vloge.

Taksa

Potrdilo o namenski rabi zemljišča ima naravo potrdi­la iz uradne evidence in se izda skladno s predpisi o upravnem postopku ter proti plačilu upravne takse, pri čemer se šteje, da zemljiške parcele znotraj katastrske občine predstavljajo en zahtevek. En zahtevek lahko obsega največ deset posameznih zemljiških parcel.

Po tarifni številki 37 Zakona o upravnih taksah (Uradni list RS, št. 106/10 – uradno prečiščeno besedilo, 14/15 – ZUUJFO in 84/15 – ZZelP-J, 32/16) znaša upravna taksa za potrdilo o namenski rabi zemljišča 22,70 EUR.

Račun za plačevanje obveznih dajatev z naslova upravnih taks: Občina Velike Lašče, Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče, št. SI56 0133 4534 0309 114, sklic SI11 76341-7111002-01141013.

Pravna podlaga v Republiki Sloveniji

Zakon o urejanju prostora (ZUreP-2)

Vlogo lahko oddate osebno v času uradnih ur v sprejemni pisarni Občine Velike Lašče, pošljete po pošti ali pošljete preko e-pošte na: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..