Občina velike Lašče | Občina

Občina Velike Lašče | Civilna zaščitaProstovoljno gasilsko društvo Velike Lašče
Telefon: 01 788 19 22
Nujni klici: 112
E-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
Spletna stran: www.pgd-velikelasce.si

Civilna zaščita

Telefon: 01 781 03 70

Občinski štab civilne zaščite sestavljajo:

  • Branko Indihar, poveljnik,
  • France Modic, namestnik poveljnika,
  • Matej Gradišar, član,
  • Martina Bavdek, članica,
  • Matej Gruden, član

Občinski načrt zaščite in reševanja ob jedrski ali radiološki nesreči
Načrt sprejema in nastanitve ogroženih oseb iz posavske regije ob jedrski nesreči
Načrt razdelitve tablet kalijevega jodida ob jedrski ali radiološki nesreči


Gasilstvo 112

Nujni klici: 112

Občina velike Lašče | GasilstvoGasilska društva združujejo največje število članov v občini. Prvo društvo je bilo v Laščah ustanovljeno davnega leta 1896. Sedaj deluje na območju občine devet gasilskih društev (Velike Lašče, Dvorska vas-Mala Slevica, Karlovica, Škrlovica, Retje, Rašica, Turjak, Rob, Veliki Osolnik), ki so povezani v Gasilsko zvezo.

Gasilska zveza Velike Lašče

GZ Velike Lašče, ki je bila ustanovljena leta 1995, združuje gasilce iz devetih Prostovoljnih gasilskih društev. GZ je v skladu s pogodbo, ki jo je podpisala z Občino Velike Lašče, odgovorna za požarno varnost v naši občini. V ta namen organizira izobraževanje za gasilce, najmanj enkrat letno se njihova usposobljenost preverja na skupni gasilski vaji vseh gasilskih enot iz GZ Velike Lašče. Na skupni vaji se preverja znanje, ugotovi morebitne pomanjkljivosti, hkrati pa znanje in usposobljenost predstavi občanom. Tudi, sedaj že tradicionalna, Florjanova maša je ena od oblik predstavljanja gasilcev širši javnosti. Sv. Florjan je zavetnik gasilcev in gasilci ga počastijo s slovesno mašo v njegovo čast vsako leto v začetku maja.

 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih