Občina velike Lašče | Občina

Za dolgoletno delovanje na kulturnem področju.
Zlata plaketa je bila podeljena 15. junija 2002.

Začetki moškega pevskega zbora segajo v leto 1949, ko je osem mladih fantov začelo s pevskimi vajami, prvi nastop pa so imeli leta 1950. Najprej je oktet prepeval le v cerkvi, leta 1952 pa je prvič, tedaj že v okviru KUD Primož Trubar, samostojno nastopil tudi v velikolaški dvorani. Ves čas njegovega delovanja je v zboru prepevalo kar 57 pevcev, danes pa zbor šteje 19 članov, dva med njimi pa pojeta v zboru vse od začetka. V minulih petdesetih letih v našem kraju skoraj ni bilo pomembnejšega kulturnega dogodka, pri katerem ne bi sodeloval moški zbor. Posebej so ostali v spominu nekateri njegovi nastopi ob obletnicah naših rojakov, velikanov slovenske besede ter ob novih in zlatih mašah. V desetletjih njegovega delovanja se je večkrat zgodilo, da je bil v Laščah zbor edinka skupina, ki je delovala na kulturnem področju. K sodelovanju je uspela pritegniti tudi druge, od uveljavljenih prvakov slovenske Drame, do mladih, ki so poskušali prve korake na glasbenem področju. Moški pevski zbor KUD Primož Trubar Velike Lašče sodeluje od vsega začetka na pevskem taboru v Šentvidu pri Stični, večkrat pa je nastopil tudi v tujini, zlasti na srečanju v Dragi v Italiji in na Avstrijskem Koroškem, Občino Velike Lašče pa je predstavljal tudi v Švici. Več kot petdeset let nepretrganega delovanja na področju ljubiteljske kulture pa je prav gotovo že samo po sebi vredno najširše pozornosti in priznanja.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih