Občina velike Lašče | Občina

Za ohranjanje spomina na osamosvojitveno vojno iz leta 1991.
Zlata plaketa je bila podeljena 15. junija 2002.

Območno združenje Velike Lašče je bilo ustanovljeno leto 1998, kot prvo tako združenje v Ljubljanski regiji. Združenje ohranja spomin na osamosvojitveno vojno iz leta 1991. Jedro predstavljajo pripadniki bivše velikolaške teritorialne čete, ki je med vojno delovala na širšem področju naše občine.V zadnjem času so se v združenje vključili tudi nekateri pripadniki ministrstva za notranje zadeve, nekdanje elitne enote MORIS, posamezniki, ki so med vojno delovali v drugih okoljih, pa tudi občani sosednjih občin. Trenutno območno združenje vključuje že več kot 110 članov. Pripadniki območnega združenja Velike Lašče aktivno sodelujejo pri nekaterih občinskih prireditvah, kot tudi v nekaterih organih, ki delujejo v naši občini. Nekateri pripadniki delujejo tudi na višjih ravneh v okviru Zveze veteranov vojne za Slovenijo in so za svoje delo dobili že številna priznanja. V prostorih nekdanje šole v Krvavi Peči v soglasju z občino Velike Lašče urejajo prostore za svoje delovanje, na samem objektu pa bo postavljena tudi spominska plošča v spomin na osamosvojitveno vojno.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih