Občina velike Lašče | Občina

(za aktivno sodelovanje in organizacijo raznih prireditev v Trubarjevem letu 2008)

V okviru krajevnega  odbora Rašca delujejo različna društva in posamezniki. Odbor je zelo aktiven, še posebej v letošnjem Trubarjevem letu 2008. Na Trubarjevi domačiji na Rašci so odlično organizirali silvestrovanje na prostem, ki se ga je udeležilo več sto obiskovalcev. Pred kratkim so organizirali pohod od Rašce pa do Sv. Primoža in pripravili srečanje Raščani za Raščane. Na tej prireditvi, ki je edinstvena v občini se družijo mnogi domačini, ki tukaj živijo ali so se rodili Rašici, pa sedaj živijo drugje. Ko je potrebno izpeljati kakšno akcijo stopijo skupaj in to z veseljem naredijo. Tako so z veliko prostovoljnega dela letos zelo lepo obnovili svojo cerkev posvečeno Sv. Jerneju. Ob zaključku del so organizirali izvrsten koncert klasične glasbe. Krajani so se z veseljem priključili k organizaciji osrednje državne proslave v počastitev 500. obletnice Trubarjevega rojstva, ki bo v nedeljo popoldne na Trubarjevi domačiji. Za vse te letošnje aktivnosti jim župan podeljuje zlato plaketo Občine Velike Lašče.

Zlata plaketa je bila podeljena 7. junija 2008.

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih