+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Pridobili nepovratna sredstva za kotlovnico na daljinsko ogrevanje

Pridobili nepovratna sredstva za kotlovnico na daljinsko ogrevanje

Izgradnja daljinskega ogrevanja na biomaso za javne objekte na Šolski ulici je končana. Nova kotlovnica predstavlja obsežen finančni zalogaj za občinski proračun, zato so še toliko bolj dobrodošla dodeljena nepovratna sredstva v višini 162.126,40 EUR s strani Borzena. S to investicijo rešujemo ogrevanje stavb osnovne šole, vrtca, športne dvorane in glasbene šole. Ogrevanje na lesne sekance je trajnostno, poleg tega se uporablja lesna biomasa iz lokalnega okolja.
Sredstva so namensko dodeljena za proizvodnjo napravo iz lesne biomase (kotel na lesno biomaso) in hranilnik.

Datum objave:

10. 07. 2024