+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » S kolesom od nature do kulture

S kolesom od nature do kulture

S kolesom od nature do kulture je projekt, ki so ga na 7. javni poziv LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe prijavili partnerji Občina Velike Lašče, Občina Loški Potok, Lesna zadruga Loški Potok z. b. o., so. p., Občina Ribnica, Občina Osilnica, Zavod za kulturo in turizem Kostel, Občina Sodražica, Kolesarsko društvo Melamin, Javni zavod za turizem in kulturo Kočevje in Občina Dobrepolje ter prejeli sredstva za sofinanciranje iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja v višini 79.798,57 EUR.

V okviru projekta je nastal tudi nov kolesarski vodnik. Zamišljen je tako, da obiskovalcem ponuja spoznavanje narave in kulture celotnega območja LAS in je namenjen tudi povezovanju in promociji posameznih turističnih točk in ponudnikov, ki skupaj tvorijo privlačno, trajnostno naravnano destinacijo, kjer se lahko turisti zadržijo več dni. Do kolesarskega vodnika lahko dostopate na spodnji sliki.

S kolesom od nature do kulture – pdf

Občina Velike Lašče | S kolesom od nature do kulture