+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Skupaj za varni jutri – širitev mreže defibrilatorjev

Skupaj za varni jutri – širitev mreže defibrilatorjev

 

V okviru sodelovanja LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe v operaciji »Skupaj za varni jutri« bo tudi naša občina prispevala k čim hitrejšemu ukrepanju ob srčnem zastoju s širitvijo mreže avtomatskih defibrilatorjev (AED). V naslednjem letu predvidevamo nakup novega defibrilatorja v Dvorski vasi. Izvedena bodo tudi usposabljanja za čim širši krog laikov, ki bodo znali uporabiti AED in usposabljanja za izvedbo temeljnih postopkov oživljanja (TPO). Seveda pa je preventiva tista, ki pripomore k čim boljši kondiciji srca, zato se bodo izvajale tudi delavnice z vsebinami o zdravem načinu življenja, s poudarkom na zdravi prehrani in gibanju, za zmanjšanje tveganja za nastanek bolezni srca in ožilja.

Več o projektu si lahko preberete na občinski spletni strani, pod zavihkom Evropski projekti.

Defibrilator manjša slika