+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Slavnostna prireditev ob dnevu reformacije

Slavnostna prireditev ob dnevu reformacije

Dan reformacije vabilo

 

Trubarjeva domačija bo na praznični dan, 31. oktobra 2023, odprta za obiskovalce med 9. in 17. uro. Organizirano bo vodenje Trubar in čas, čez dan bodo potekale različne delavnice s predstavitvijo projekta POTI KNJIGE.

ob 10. uri DELAVNICA KALIGRAFIJE Muzeja krščanstva na Slovenskem: Stopili boste v čevlje srednjeveških pisarjev iz Stične, spoznali starodavni recept za mešanje pisarskega črnila, potipali pravi pergament in se naučili pisati v pisavi protogotici.

ob 11. in ob 14. uri predavanje v Trubarjevi spominski sobi TRUBAR IN NJEGOV ČAS

ob 12. uri delavnica “Igre starih besed – duhovito in šaljivo z Jurčičem” (Jurčičeva domačija – Zavod Prijetno domače)

Ob 15. uri KNJIGOVEŠKA DELAVNICA Na delavnici si boste izdelali lično miniaturno knjižico in jo okrasili po lastnem navdihu v izvedbi Zavoda Parnas.

SLAVNOSTNA PRIREDITEV OB DNEVU REFORMACIJE

Ob 18.30 uri bomo posadili cepič Najstarejše trte z mariborskega Lenta

ob 19. uri nagovor slavnostnega govornika dr. PETRA KOVAČIČA PERŠINA, slovenskega teologa, slavista in pisatelja.

Sledil bo koncert zasedbe Ditka trio (Ditka, Gorazd Čepin in Jan Lužnik) z uglasbljeno poezijo slovenskih pesnikov Ferija Lainščka, Toneta Pavčka, Karla Destovnika Kajuha, Kajetana Koviča, Srečka Kosovela.

Lepo vabljeni!

Občina Velike Lašče in Javni zavod Trubarjevi kraji