+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Poziv lastnikom priobalnih zemljišč ob vodotokih
Obvodno rastje

Poziv lastnikom priobalnih zemljišč ob vodotokih

Direkcija RS za vode obvešča vse lastnike priobalnih zemljišč ob vodotokih 2. reda (kamor spadajo vsi vodotoki v občini Velike Lašče), da so po določilih 100. člena Zakona o vodah (Uradni list RS, št. 67/02 in spremembe) dolžni sami zagotavljati  odstranjevanje odvečne zarasti na bregovih, odstranjevanje plavja (odpadlega listja in drugih plavajočih predmetov), odpadkov in drugih opuščenih in odvrženih predmetov ter snovi z vodnih in priobalnih zemljišč. Lastniki morajo upoštevati, da je odstranjevanje zarasti ob vodnih koritih prepovedano med 1. marcem in 1. avgustom.

Podrobnejša navodila najdete v priloženem pozivu: