+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Pričetek obnove kozolca na Trubarjevi domačiji

Pričetek obnove kozolca na Trubarjevi domačiji

V marcu je pričela Občina Velike Lašče z rekonstrukcijo in s spremembo namembnosti kozolca na Trubarjevi domačiji.

Kozolec na Trubarjevi domačiji sodi v sklop objektov domačije in je zaščiten kot kulturni spomenik. Trenutno služi le kot lopa za shranjevanje, brez svoje prvotne funkcije. Celotni projekt obsega rekonstrukcijo in spremembo namembnosti objekta. Kozolec želimo ohraniti, a ga hkrati spremeniti v sodoben informacijski in interpretativni center, združiti novo in staro, elemente dediščine ohraniti in ji dodati nove sodobne arhitekturne elemente. Slednji se bodo odražali predvsem v zasteklitvi, s katero želimo doseči povezanost z neposredno okolice domačije (mokrotni travniki Natura 2000), hkrati pa poudariti originalne elemente podeželskega stavbarstva.
V kozolcu bo torej nastal osrednji turistično-informacijski center ter interpretacijska točka s prepletom vsebin naravne in kulturne dediščine domačije in širše Mišje doline.

kozolec1  kozolec2  kozolec3