+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » POZIV: Skupaj do boljšega življenja – delo vrača dostojanstvo

POZIV: Skupaj do boljšega življenja – delo vrača dostojanstvo

Generalna skupščina Združenih narodov je na predlog Organizacije Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo letošnje leto razglasila za Mednarodno leto sadja in zelenjave. Leto 2021 bo zato v znamenju številnih promocijskih aktivnosti in ozaveščanja potrošnikov o pomenu uživanja sadja in zelenjave v vsakodnevni prehrani, prehranski varnosti in prehranski samooskrbi ter doseganju ciljev trajnostnega razvoja.
V času epidemije so prekinjene nekatere tržne poti za oskrbo s hrano, poglobljene socialne stiske družin in posameznikov, okrnjeni so socialni stiki.
S ciljem povečevanja lokalne samooskrbe, izboljšanja socialne varnosti, krepitve samozavesti in psihičnega ter fizičnega zdravja in vključevanja različnih skupin prebivalstva Občina Velike Lašče objavlja

POZIV

– lastnikom kmetijskih zemljišč, ki bi bili pripravljeni oddati kos obdelovalne zemlje za namen projekta, in
– zainteresiranim posameznikom, ki bi želeli zemljišče obdelovati za lastno pridelavo vrtnin.

Prijave sprejemamo po telefonu na št. 781 03 70 ali po elektronski pošti: obcina@velike-lasce.si.