+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Ekipa 1. in 2. razreda OŠ Primoža Trubarja

Ekipa 1. in 2. razreda OŠ Primoža Trubarja

Pohvalo župana prejme ekipa 1. in 2. razreda OŠ Primoža Trubarja za naslov državnih prvakov v igri Med dvema ognjema. 
Pohvala župana je bila podeljena na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku 9. junija 2017.

Obrazložitev ob podelitvi:

Sobota, 13. 5. 2017 bo OŠ Primoža Trubarja ostala v lepem spominu. Na državnem prvenstvu v igri Med dvema ognjema je ekipa 1. in 2. razreda osvojila naslov državnega prvaka. Na šoli se že vrsto let učitelji Simona Bavdek, Branka Levstik in Bojan Novak z močno podporo ravnateljice Metode Kolar trudijo, da bi otrokom od 1. do 6. razreda že pred poukom polepšali dan. V okviru jutranjega varstva lahko otroci štirikrat na teden pridejo v telovadnico in igrajo igri med dvema ognjema in tee ball. Zakaj ravno ti dve igri? Preprosto, ker sta jim ti igri všeč, ker se v igro lahko vključi vsak, ko pride v šolo in ker sta igri tudi tekmovalnega značaja na državnem nivoju. Tako je v jutranjem času v telovadnici pogosto tudi 60 otrok. Ker učenci resno vadijo, so se vse tri ekipe uvrstile na državno prvenstvo, ki je bilo v Podčetrtku. Tokrat je uspelo najmlajšim. Iz tekme v tekmo so dokazovali, da v letošnjem letu ni ekipe, ki bi jim preprečila osvojiti naziv državnega prvaka. Pohvalo župana sta v imenu ekipe prejela drugošolca, ki sta že prejšnjo sezono kot prvošolca odlično zastopala šolo na državnem tekmovanju. To sta Boštjan Bejek in Jan Brinjšek.