+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Nov vozni red vlakov na relaciji LJ – Kočevje
mala Vozni red popravek

Nov vozni red vlakov na relaciji LJ – Kočevje

Objavljen je nov vozni red vlakov na progi Ljubljana – Kočevje, ki bo začel veljati 1. februarja 2021. 

Od 3. januarja 2021 ponovno vozi potniški vlak na relaciji Grosuplje-Kočevje. Po posodobitvi železniške postaje v Grosupljem, ki bo omogočila medsebojno izogibanje vlakov, lahko pričakujemo tudi nove linje. Posebna koordinacijska enota bo skrbela za čim bolj smiselno uskladitev voznih redov med avtobusi in vlaki. Obstaja možnost dodatne uvedbi linij med vikendi oz. o prilagojenih linijah za potrebe turizma. Vozni red potniških vlakov in druge informacije (zamude, nakup kart …) so dostopni na spletni strani Slovenskih železnic. Ker gre za znatno povečanje železniškega prometa in v izogib prometnim nesrečam na železniških prehodih, vas prosimo, da ste pri prečkanju proge zelo previdni, še zlasti ker so novi Stadlerjevi vlaki zelo tihi.

mala Vozni red popravek

Nagovor državnega sekretarja Aleša Miheliča