+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Društvo podeželskih žena Velike Lašče

Društvo podeželskih žena Velike Lašče

Za dolgoletno delovanje društva in promocijo Velikih Lašč.

Društvo podeželskih žena Velike Lašče deluje že 15 let in je eno izmed najbolj aktivnih društev v naši občini. Žene in dekleta se v okviru društva z veseljem trudijo ohranjati in oživljati naše običaje in navade. Svojo ustvarjalnost, predvsem pa voljo in ljubezen do vsega, kar je oblikovalo našo dediščino podeželja, prikažejo na različnih razstavah in ob različnih priložnostih. Njihove najbolj prepoznavne in že tradicionalne so razstave papirnatega cvetja, poprtnikov, prav gotovo pa je najodmevnejši t.i bučno marmeladni dan v okviru Velikolaške tržnice. Tradicionalne so njihove prireditve kot so: Prireditev za materinski dan in Dan gospodinj. Uspešne so tudi na raznih tekmovanjih po Sloveniji, ki jih prirejajo druga društva podeželskih žena in Slovenska zveza kmetic. Izredno spretne in uspešne so na tekmovanjih v izdelavi in peki pletenic, ročni košnji, pripravi različnih jedi, spretnostni vožnji s traktorjem in enoosno prikolico in ženskih kmečkih igrah. Naše običaje in ljudsko izročilo pa predstavljajo tudi preko delovanja folklorne skupine, ki jo sestavljajo članice Društva podeželskih žena in člani Konjerejskega društva Velike Lašče. Predstavile so se tudi že v televizijski oddaji Dobro jutro in sodelovale v radijski oddaji Prizma optimizma. Društvo podeželskih žena se vsestransko vključujejo in sodelujejo na vseh občinskih prireditvah ter prireditvah osnovne šole in drugih društev. Poleg vsega pa skrbijo še za izobraževalno plat delovanja, udeležujejo se različnih predavanj in izobraževanj, pa tudi medse povabijo marsikaterega predavatelja, ki jim s svojimi nasveti širi znanje in poznavanje na številnih področjih, na katerih delujejo. Članice društva so resnično vsestranske in vedno željne novih znanj in izkušenj, ki jih potem rade delijo mlajšim rodovom. Za ohranjanje in prenašanje izročil in navad naših prednikov ter s tem za promocijo celotne občine menimo, da si Društvo podeželskih žena Velike Lašče zasluži priznanje Občine Velike Lašče.