+386 1 781 03 70     obcina@velike-lasce.si     TURIZEM V VELIKIH LAŠČAH

Domov » Gimnastičarke Osnovne šole Primoža Trubarja

Gimnastičarke Osnovne šole Primoža Trubarja

Za izjemne uspehe v športu.
Pohvala župana je bila podeljena 10. junija 2000.

Gimnastičarke osnovne šole Primoža Trubarja Velike Lašče predstavljajo paradno disciplino vsega športa na šoli, ki ga nadvse uspešno in vztrajno vodi prof. Ana Peček. Gimnastiko obiskuje povprečno 30 deklic od 1. do 8. razreda, dvakrat do trikrat tedensko. Udeležujejo se tekmovanj v kategoriji mlajših in starejših deklic.
Na državnih prvenstvih v gimnastiki so v zadnjih sedmih letih v samem vrhu tako ekipno, kakor tudi posamično. V akrobatiki so mlajše deklice v letošnjem letu državne prvakinje, starejše pa na drugem mestu. V skokih z male prožne ponjave so starejše deklice državne prvakinje, mlajše pa na tretjem mestu.
50 pokalov, kolikor so jih osvojili v sedmih letih, krasi police na raznih mestih v osnovni šoli. To je več kot očiten dokaz izjemnih uspehov gimnastičark in mentorice prof. Ane Peček.